San Nikolas jaiak 2019

 sanikolas2018

Aurtengo San Nikolas jaiak abenduaren 5etik 8ra bitartean ospatuko dira,ostegunetik igandera.

Hau da 2019ko San Nikolas jaien programa:

Abenduak 5, osteguna - SAN NIKOLAS BEZPERA
18:00 PELLO ETA NIKOLASA ERRALDOIAK BURUHANDIEKIN ETA TXISTULARIEKIN BATERA KALEJIRAN IBILIKO DIRA.
19:00 FESTEN HASIERAKO TXUPINAZOA KULTUR ETXEAN. Harribil Dantza taldea, Danbolin Musika Eskola eta Salatxo abesbatzak parte hartuko dute. Orioko euskaltegiko mintzalagun taldeak 10 urte bete ditu eta berak omenduko dira.
19:30 PELLO ETA NIKOLASA ERRALDOIAK BURUHANDIEKIN ETA TXISTULARIEKIN IKASTOLA AURREKO PLAZARA JOANGO DIRA.
20:00 ALAIKI ERROMERIA-TALDEA.
23:00 ALAIKI ERROMERIA-TALDEA.
ONDOREN, MANEX BARRENETXEA ETA LAGUNAK DJ LANETAN.

Abenduak 6, ostirala - SAN NIKOLAS EGUNA
10:30 KAMEL ZIANI KROSA. Benjamin, alebin eta infantilentzako krosa Mendibeltz ondoko parkean.
11:00 MEZA, SALATXOK KANTATUA.
12:00 SALATXO ABESBATZA PIETATEAN.
12:00 PELLO ETA NIKOLASA ERRALDOIAK BURUHANDIEKIN ETA TXISTULARIEKIN BATERA KALEJIRAN IBILIKO DIRA.
12:30 DANTZARI TXIKIEN TXAPELKETA, HARRIBILEK ANTOLATUTA.
13:00 HEMENBAEN BATUKADA TALDEA.
14:30 HERRI BAZKARIA: BABARRUN JANA FESTA-GUNEAN.
17:00 PILOTA-PARTIDAK. Infantilak binaka: San Sebastian-Murua vs Zabala-Solaberrieta (Orio). Infantilak binaka: Etxeberria-Sukia vs Esnal Gonzalez (Getaria). Gizonezkoak nagusiak binaka: Lertxundi-Aranalde (Orio) vs Orbegozo (Aia)-Oliden (Orio). Erremonteko 1. mailako profesionalak: Ansa II-Ion vs Juanenea-Barrenetxea IV
17:00 NORTASUN-AGIRI ARROTZEN JAURTIKETA TXOSNA-BATZORDEAK ANTOLATUTA FESTA-GUNEAN
17:30 HERRI-KIROLAK HAUR, GAZTE, FAMILIA ETA KUADRILLENTZAT KULTUR GUNEAN, ZARAGUETA HERRI ESKOLAK ANTOLATUA.
19:30 "BIDE BATEZ" ERROMERIA-TALDEA.
22:30 BERTSO-SAIOA KARELA KIROLDEGIAN. Andoni Egaña, Maialen Lujanbio, Julio Soto Jone Uria eta Imanol Lizarazu "Habana". Gai-jartzailea: Unai Manterola.
00:00 "BIDE BATEZ" ERROMERIA-TALDEA.
02:30 MOONSHINE WAGON TALDEA

Abenduak 7, larunbata - SAN NIKOLAS BIGARRENA, UMEEN EGUNA
09:30 3X3 SASKIBALOI TXAPELKETA KARELAN LH3tik DBH4rako GAZTEEN ARTEAN, ORIOKO HERRI IKASTOLAK ANTOLATUA. IZEN-EMATEA ABENDUAREN 5a ARTE ZAST.EUS WEBGUNEAN EDO KARELA KIROLDEGIAN.
10:30 JUBILATUEN HAMAIKETAKOA ZAHARREN BABESLEKUAN.
11:00 GAZTETXOEK HERRIAREN ARDURA HARTUKO DUTE UDALBATZARREAN. ATSOLORRA: AURTEN JAIOTAKO ORIOTARREI ONGIETORRIA EGINGO ZAIE KULTUR ETXEAN.
11:30 3-12 URTE BITARTEKO GAZTEENTZAKO TAILER ETA JOKOAK FESTA-GUNEAN
12:00 STRAPALUCIO TXARANGA KALEZ KALE.
16:30 3-12 URTE BITARTEKO GAZTEENTZAKO TAILER ETA JOKOAK FESTA-GUNEAN
17:00 BIKOTEKAKO DARDO-TXAPELKETA IREKIA BIKAMIOTAN.
18:00 PELLO ETA NIKOLASA ERRALDOIAK BURUHANDIEKIN ETA TRIKITILARIEKIN BATERA KALEJIRAN IBILIKO DIRA.
18:00 POTEOA BURRUNBA ELEKTROTXARANGAREKIN.
18:00 SKATE-TXAPELKETA 12 URTETIK GORAKOENTZAT FESTA-GUNEAN, IKASTOLAKO IKASLEEK ANTOLATUTA.
19:00 PATATA-TORTILLA LEHIAKETA 12-20 URTE ARTEKO GAZTEENTZAT FESTA-GUNEAN, IKASTOLAKO IKASLEEK ANTOLATUTA.
21:00 PUNTU MOREA IZANGO DA FESTA-GUNEAN GAUEKO 24.00 ARTE, EMAGIN ELKARTEAK ANTOLATUTA.
22:00 INTZAK HIK TALDEAREN KONTZERTUA FESTA-GUNEAN
24:00 GUDA-DANTZA

Abenduak 8, igandea - SAN NIKOLAS HIRUGARRENA
10:30 HERRIKO TXARANGAREN KALEJIRA, ORIO ARRAUNKETA ELKARTEKO BANDERA GUZTIEKIN.
11:00 MEZA. ONDOREN, BANDEREN BEDEINKAZIOA.
11:30 TAILER ETA JOLASAK GAZTEENTZAT, ZINGIRA ELKARTEAK ANTOLATUTA.
12:00 "BENTA ZAHARREKO MUTIKO ALAIAK" TALDEAREN KANTU-POTEOA.
12:30 GAZTETXOEN DARDO-TXAPELKETA BIKAMIOTAN
14:00 ORIO ARRAUNKETA ELKARTEAK ANTOLATUTAKO HERRI-BAZKARIA ARRAUNETXEN.
15:00 BAZKALOSTEAN "BENTA ZAHARREKO MUTIKO ALAIAK" ARRAUNETXEN.
16:00 BAKARKAKO DARDO-TXAPELKETA HERRIKOIA
16:00 TUTTI MAGIA IKUSKIZUNA HODEI MAGOAREN ESKUTIK FESTA-GUNEAN.
18:00 PELLO ETA NIKOLASA ERRALDOIAK BURUHANDIEKIN ETA TRIKITILARIEKIN BATERA KALEJIRAN IBILIKO DIRA.
19:30 PURO RELAJO MARIATXIAK

 

FaLang translation system by Faboba